Dokumentárne filmy na november

Milí čitatelia, krásna a teplá jeseň nám pomaly a isto odchádza, verím, že rovnako ste sa nabažili tých krásnych farieb a energie z prírody. Ak sa Vám žiada byť s ňou v kontakte aj inak, nedá mi nespomenúť a nedať do povedomia pár úžasných akcií, ktoré sa budú konať v najbližších dňoch. Jedná sa prevažne o filmové zážitky s prírodou, či našim svetom, aj prednášok sa dá pár vybrať, tak vyberajme spolu:

1. Niečo pre tých, ktorým nie sú svet a miesto, kde a ako žijeme ľahostajné - Medzinárodný festival dokumentárnych filmov JEDEN SVET

Foodblogerov môže zaujať, že v rámci tohto festivalu bude prednášať aj Janica Lacová - zakladateľka značky Jemine a okrem iného aj známa ambasádorka stravovacej revolúcie Food Revolution Foundation Jamieho Olivera. V KC Dunaj bude hosťom k diskusii o alternatívnom stravovaní, ktorej bude predcháadzať dokument Vitarián.
Okrem tohto si môžete zájsť aj na diskusiu SlowFood na tanieri, či iné zaujímavé a lákavé dokumenty a prednášky, nie len o jedle, ale aj o ekológii, aktivizme a atď. TU si môžete preštudovať program.

Termín: 21.-26. november 2013

2. Pre nadšencov prírody, pohybu, či života ľudí z rôznych krajín sveta je tu nemenej lákavý festival dokumentárnych filmov HORYZONTY

Koná sa v Trenčíne a mňa konkrétne zaujal už dávnejšie projekt Vlčie Hory, ktorého dokument bude mať na tomto festivale premiéru. Príbeh o znovuzrodení európskej divočiny nachádzajúcej sa na území Východných Karpát spájajúce tri štáty, Slovensko, Poľsko a Ukrajinu, ktoré sa volá Vlčie hory.


Okrem tohto dokumentu ponúka festival plno ďalších, program si môžete ostatne pozrieť sami TU.

 Termín: 14.-16. november 2013

3. A pre tých v BA je tu ešte jeden zaujímavý film, tiež z prírody, avšak zo sveta extrémnych športov. Môžeme myslím očakávať veľkolepé dielo s nádychom mystiky, zábermi panenskej prírody a iný pohľad na svet. Film sa volá INTO THE MIND a premieta sa v bratislavskom Batelieri.

Termín: 15. november 2013

Prajem Vám krásne zážitky pre oči aj dušu a zaujímavé počúvanie na diskusiách.

... a môj malý pozdrav z lesa ...


1 komentár:

 1. Dobrý deň,


  Všimli sme si, že máte veľa chutných receptov na Vášom blogu a chceli by sme Vám predstaviť našu novú webovú stránku http://www.hladatrecepty.sk/ kde si naši užívatelia môžu vyberať z vyše 90 000 pozbieraných receptov. Denne máme okolo 40 000 klikov od užívateľov. Na stránke sme vytvorili tiež rebríček Top blogov, kde nájdete všetky pridané blogy a môžete pridať aj ten Váš. My skopírujeme všetky recepty a používatelia ich potom môžu nájsť pomocou nášho vyhľadávača. Ak však kliknú na recept, tak ich presmeruje na Vašu stránku a tým pádom stúpne automaticky návštevnosť Vášej stránky. Nemusíte sa obávať, všetko Vám ponúkame úplne zadarmo.
  Hladatrecepty.sk má svoje sesterské webové stránky na celom svete. Budeme veľmi radi keď sa stanete súčasťou tejto veľkej rodiny.

  V prípade že máte nejaké otázky obráťte sa na nás.

  S pozdravom,
  info@hladatrecepty.sk

  OdpovedaťOdstrániť