Poďte si pomaznať chuťové bunky a zároveň sa pokochať záhradami

Väčšinou pridávam príspevky o tom, ako sme niečo príjemné absolvovali, navštívili, videli a tešili sa. Tentokrát Vám rada prinesiem tipy už vopred, nakoľko tento víkend sa bude niesť v znamení rôznych chutí a zelene.

Vo štvrtok 6. júna nám začnú Jahodové dni na Primacionálnom námestí, ktoré organizuje spoločnosť Sharkam VIP
Catering. Minulý rok sme sa zúčastnili s dievčatami a veru, bol to lahodný deň plný úžasných chutí. Spoločnosť Sharkam nešetrí na degustačných porciách, aj ceny sa mi zdali primerané a všetko je vždy pekne elegantne a čisto pripravené. Tieto jahodové lahôdky si môžete vychutnávať do soboty 8. júna.

V piatok 7. júna nám začína Gurmán Fest v Medickej záhrade a potrvá do nedele 9. júna. Samozrejme, že aj tam som bola minulý rok, čaro Medickej záhrady spojené s gurmánskym zážitkom sa mi veľmi pozdáva. Vstup na Gurmán Fest je voľný pre všetkých . Na festivale sa jedlá a nápoje kupujú za Gurmány – ktoré sú oficiálnym platidlom festivalu. Zakúpiť sa dajú pri oboch vstupoch v Gurmán banke vo forme šekov : 1 šek - 10 gurmánov: 12 EUR. Na týchto festivaloch jedla je gurmán šekov vždy málo, a porcie bývajú menšie, takže pre mňa je to skôr o pastve očí a vybrať si niečo na ochutnanie. 

No a v čom sa snúbi to čaro zelene? Cez víkend 8 .- 9. júna nás čaká Víkend otvorených parkov a záhrad. Minulý rok sme sa nezáčastnili na Slovensku, ale boli sme pozrieť neďaleké Valtice a Lednice. U nás sú zaujímavejšie vzdialenejšie parky ako Hrádocké arborétum, či záhrady v kaštieľoch. No zaujala ma aj účasť Pruger - Waherovej záhrady. Určite si niečo vyberiem a navštívim. 

Takže v nedeľu prinesiem náš zážitkový report, len nech neprší, ukľudní sa Dunaj a vyjde slniečko :-)
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára