Jesenný zážitkový víkend :-)

Príroda je môj veľký dobíjač energie, po dlhšom čase som sa vybrala aj na náročnejšiu turistiku, konkrétne na Roháčske plesá. Je to už druhý rok, čo pravidelne na jar otvárame a na jeseň zatvárame sezónu na Roháčoch a určite nie posledný rok. Hoci iné naše slovenské hrebeňovky sú nemenej prekrásne. Počasie nás malo tiež rado v tento predĺžený víkend a tak som si vychutnala jesenné lúče v krásnom prostredí. Síce nohy bolia ešte aj dnes, ale stálo to za to .-) No posúďte sami.. niet sa čo veľmi rozpisovať, ja osobne mám najradšej práve takéto chvíle v prírode kvôli tichu, úžasnej energii a krásnej scenérii, ktoré stoja za námahu nutnú vynaložiť, aby sa Vám príroda takto odmenila:
.... najedli sme aj čučoriedok...


.... a aj brusníc :-)Zastavili sme aj v Chocholowe, hraničnej poľskej rázovitej dedinke, kde sa nachádza celkom pekný katolícky kostol postavený z pieskovcových kvádrov:


A samozrejme, po ceste sme nevynechali ani Oravskú priehradu:


A ani Tvrdošín a drevený gotický kostol z 15teho storočia, zapísaný do zoznamu UNESCO:

Aby toho nebolo málo, zavŕšili sme sobotňajší deň u našich obľúbených vinárov na Majeri Zemianske sady, kde sa konala akcia Burčiaci gavalier :-) Na celkom rozľahlom statku sme si pochutnali na burčiačiku a doniesli si domov aj Devín a Rulandské šedé z produkcie Slobodného vinárstva. Statok - či majer - dýchal starobylou nostalgiou a konečne sme sa pozreli na vlastné oči, ako si tam nažívajú jeho majitelia: 


Prišli sme akurát včas na ochutnávku vín ročníku 2011... hoci sme toho veľa nenachutnali, keďže sme boli autom a aj dosť unavení po predchádzajúcich výletových zážitkoch, preto sme si doniesli vínko domov :-)


A ešte tri prasiatka .-)

6 komentárov:

 1. Hmmm to je překrásný pohled ..hned bych se tam vydala:)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krasne Tani. Paradne ste naplno vyuzili poslednu slnecnu sobotu babieho leta:-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Ahoj Lucka, no ja dufam, ze nie poslednu slnecnu, aj ekd take prijemne babie teplo uz asi nebude .-) Este mame v plane vecíííí :)

   Odstrániť
 3. nádherné fotky, musel to byť perfektný výlet :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Fotky mě nadchly, tuhle destinaci si hned zapíšu do diáře a snad se příští léto taky vyrazíme "zničit" k vám do hor. Protože tohle, zdá se podle fotek, opravdu stojí za to!
  Díky za skvělý tip.

  OdpovedaťOdstrániť