Víkend v znamení jedla a zábavy :-)

Náš posledný víkend sme odštartovali spolu so Slovak Food Festivalom na Bratislavskom hrade a ukončili Večerom spoločenských hier v KC Dunaj.

Slovak Food Festival je trojdňovou rodinnou udalosťou roka. Domáca aj svetové kuchyne. Živé šou, ochutnávky, hry pre deti aj dospelých... My sme došli s cieľom potešiť nie len žalúdky, ale aj oči, niečo nové sa dozvedieť a prípadne si aj niečo chutné odniesť.

Tešila som najmä na zeleninárov, ktorí minulý rok očarili a zaujali, avšak v piatkový večer zíval viac menej stánok prázdnotou. Škoda, možno iný deň, či hodinu sa tam aj niečo dialo .-) Ale zase vystavená zeleninka a ovocie boli krásne a ochutnali sme prvý červený melón a Kika s Miškom si dali po mochite.

Našli sme si tichý kútik a pokochali sa výhľadom na Petržalku, kde je aj náš dom! :)))

  ... a kúpili si tieto vafličky a zjedli na múriku, takže domov sme si nakoniec nič nedoniesli :-)


.... a aby sme aj niečo delikátne ochutnali, po preskúmaní všetkých stánkov sme zvolili teľacie líčka Patrónskeho pivovaru, ktoré boli vynikajúce.... a Luki si našiel v stánku aj kamoša :-D Michal si dal ešte špekáčky v pikantnej omáčke, ale tie mi neprišli nijak výnimočné, či zaujímavé, za to pikantné boli naozaj dosť :-)


...Casa Inka zaujala svojim varením a prípravou jedál pred očami okoloidúcich, mňam :


A už report z nedeľného zábavného večera na podujatí Ihrysko v KC Dunaj. Veľmi pozitívne hodnotím nápad organizátora stráviť večer pri spoločenských hrách, nanajvýš vo veľmi príjemnom priestore, kde sa budeme radi vracať. Neviem, ako dlho sú zrekonštruované priestory kultúrneho centra Dunaj, ale cítili sme sa tam ako doma. V jednoduchosti je krása, asi tak by som to vystihla :-)

 Ako prvú sme sa zahrali hru Travel Blog. Pravidlá nám ochotne vysvetlil jeden z organizátorov a po chvíľke sme ju aj konečne poochopili :-) Hra v sebe zahŕňa veľkú dávku taktizovania a rýchleho úsudku, čo nám spočiatku robilo ťažkosti, tak sme vsadili na reflexy. Na rozohriatie celkom fajn :-) 


Miška hneď upútala ďalšia hra Frutti di Mare, vďaka "Dudkovmu obľúbenému výrazu" :-) Tiež fajn hra, pobavili sme sa ešte viac a taktiež sme taktizovali a snažili sa čo najlepšie speňažiť naše plody mora.

Avšak to najlepšie nás len čakalo, na prekvapenie v podobe hre pre malé deti, My eBeautiful Ponny .-) Postrehová hra, kde sa podľa farieb hodených na kocke musí čo najskôr nájsť koník v daných farbách. Prsty trpeli a kútiky sa trhali od smiechu :-) Naozaj vydarená zábava pre všetky vekové skupiny.


 Na záver sme dali ešte hru Dobble, avšak neviem, či sme dobre nepochopili pravidlá, či kde sa stala chyba :-) pretože nás veľmi nezaujala.. Ale vyskúšali sme a sme opäť o niečo múdrejší, s lepším prehľadom o nám zatiaľ nepoznaných hrách.


A ešte ja a moje deti, pri čakaní až to všetko vypukne .-)))


... a môžeme vyraziť opäť do školy a do práce, pekný týždeň Vám prajem .-)

3 komentáre:

 1. Áno, koníky boli naj :-DDD a potom dary mora. Skvelá zábava, príjemný večer v útulnom - domácom prostredí s priateľmi. Tešíme sa nabudúce ;-)

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. aj ja Zuzka :-) skvely tip! Deti hned pospali a ja si dookola pozeram fokty a smejem sa, pekny zaver vikendu veru.

   Odstrániť
 2. perfektne zdokumentované Táni ako vždy! super fotky :)

  OdpovedaťOdstrániť